Reklam Tasarımı

Yaratıcı bakış açısına sahip grafik tasarımcılar bilinen kalıplarda bir şeyler çizenler değil, baktığınızda “vay be…” dedirtecek tasarımlar ortaya çıkaranlardır.

Reklam çalışmalarının amacı; bireylerin algılama, inanma, hissetme, anımsama ve düşünme gibi çeşitli bilişsel süreçlerini etkileyerek, satın alma kararlarını belirlemeye yöneliktir. Günümüz dijital dünyasında hedef kitlenin ne kadar çok veriye maruz kaldığı kaçınılmaz bir gerçek. Dolayısı ile reklam tasarım çalışmalarında mutlak farklılığı yakalamak ve tüketicinin ilgisini çekmek zorundasınız.

Kurumsal Kimlik

Başarının yüzde 80’ni kendini gösterebilmektir.

Kurumsal kimlik; markanızın hem geleneksel de hem de dijital dünyada tüketiciyi sizi doğru bir şekilde anlatan, duruşunuz ve davranışlarınızı yansıtan çalışmaların tümüne verilen bir isimdir. Bu çalışmalar içerisinde sizi anlatacak olan özgün bir logo tasarımı ve sloganınız ilk sırada yer alır. Bundan sonra ise markanızın renk ve font standart olarak belirlenmesi gerekir.

Tüm çalışmaların amacı kurumsal kültür yapınızın oluşmasını sağlamak ve aynı zamanda kurumsal itibarı korumaktır.

Katalog Tasarımı

Kataloglar, markaların ürün ve hizmet tanıtımlarında en çok kullandığı tasarım çalışmalarıdır. Kurumsal Kimlik çalışmaları içerisinde yer alan katalog tasarımları,  mutlaka diğer çalışmalar ile bütünlük sağlamalı ve hedeflenen işe/kitleye göre farklı çalışmalar yapılmalıdır.

Günümüzde her ne kadar geleneksel katalog tasarımları halen kullanılıyor olsa da artık dijital dünyanın zorunlu kıldığı dijital katalog tasarımlarında bu çalışmalar içerinden planlanıyor olması gerekmektedir.

Outdoor

Grafik tasarım içerisinde yer alan dış mekan çalışmaları (Billboard, Megaboard ve benzeri) günümüzde etkisi azalsa da halen geçerliliğini korumaktadır. Bu etkiyi verimli kullanabilmenin yolu ise yaratıcı grafik tasarımlardan geçer (Merak uyandırmalı). Bu mecradaki çalışmaların diğer çalışmalar ile uyum sağlaması ise son derece önemlidir.